as amasya, amasya üniversite, amasya hastanesi, haber amasya, amasya haber, amasya lisesi, amasya tur, amasya meb, amasya 3d fotoğraf, amasya hava

AMASYA BILGI & HABERLER..www.amasyabilgi.com
 

(g) İstanbul’da Taşovalılar Derneği Kuruldu

İstanbul'da yaşayan Amasya'nın Taşova ilçesi sakinleri dernek çatısı altında birleşti. Taşova ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği, hemşerileri belirli günlerde bir araya getirmeyi amaçlıyor. Sultanahmet Meşale çay bahçesinde yapılan topl..
22 Ocak 2008 / Salı - 7 yıl önce
İstanbul’da Taşovalılar Derneği Kuruldu

İstanbul'da yaşayan Amasya'nın Taşova ilçesi sakinleri dernek çatısı altında birleşti. Taşova ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği, hemşerileri belirli günlerde bir araya getirmeyi amaçlıyor.

 

Sultanahmet Meşale çay bahçesinde yapılan toplantıda son kararlar alınarak Taşova ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği, İstanbul'da yaşayan Taşovalılar tarafından kuruldu.

 

Dernek Kurucu Başkanı İstanbul İl Sağlık eski Müdürü Osman Karaaslan, Başkan Yardımcısı İş Adamı Mehmet Sarı olurken, dernek kurucu üyeleri ise Devre Köyü Dernek Başkanı Uğur Özübek, Amasya Rumeli Balkan Türkleri Derneği İkinci Başkanı Hüseyin Yazıcı, ADEF Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Aslan, Mercimek Köyü Dernek Başkanı Ahmet Öztürk, Uluköy Dernek Başkanı Cafer Aktaş, ADEF Başkan Yardımcısı ve Çalkaya Köyü Dernek Başkanı Raşit Şahin, Destekliler Derneği İkinci Başkanı Salih Turgut, Gürsu köyünden Durmuş Gegin, Dörtyol köyünden Aşkın Güngör, Arpaderesi köyünden Aytekin Deniz oldu.

 

Taşovalılar Derneği Başkanı Op. Dr. Osman Karaaslan, "Bu karar önce Taşovamıza sonra Amasyamıza hayırlı uğurlu olsun. Allah bizleri utandırmasın. 12 arkadaşımız ile bizler bu yola çıktık. Her birinin bu dernekte bizler kadar hakkı var. Herkese Taşovalılar Derneği'nin kapıları açık olacaktır.
 
İnşallah İstanbul'da herkesin rahatça ulaşabileceği bir kültür yuvamız oluşacak ve Taşova'nın sesi çok daha gür çıkacaktır. Şimdi derneğimizi yaşatmak, örf adet, kültür geleneklerimizi buralarda sürdürebilmek için çalışacağız. Dernek kuruluşunda yardımlarını esirgemeyen kurucu üyelere de teşekkür ediyorum" dedi.


Okunma: 1455
Yükleniyor...
dffsdf asdasd
 
 
   
 
Amasya Haberleri, Amasya Haber - Amasya Bilgi Sitesi

  Haberler İlçeler Politika Magazin Kelime Bilgilendirme  

 

amasya haberleri

amasyahaberleri

amasya haber

amasya bilgi

as amasya

asamasya

taşova haberleri

suluova haberleri

gümüşhacıköy

merzifon haberleri

hamamözü

göynücek

r. tayyip erdoğan

abdullah gül

ahmet davutoğlu

kemal kılıçdaroğlu

ahmet iyimaya

egemen bağış

hilal cebeci

ayşe özyılmazer

ajda pekkan

acun ılıcalı

ali şan

demet akalın

amasya hastanesi

amasya köyü

amasya lisesi

amasya tur

amasya gazete

amasya emlak

amasya valiliği

amasya belediyesi

amasya müzesi

amasya üniversite

amasya meb

amasya mem

 amasya haberleri | amasya bilgi | Yazar Girişi